oeko-tex_standard100.png

Certyfikat Oeko-Tex Standard 100

Produkty certyfikowane znakiem Oeko-Tex potwierdzają czystość wyrobów włókienniczych i wyrobów skórzanych na wszystkich etapach produkcyjnych. Jest najbardziej znanym i uznawanym znakiem bezpieczeństwa produktów włókienniczych. Produkty oznaczone tym certyfikatem spełniają wszelkie standardy oraz zostały przetestowane pod kątem obecności szkodliwych substancji - pestycydów czy metali ciężkich - zaczynając od surowców takich jak włókna, przędze, guziki, nici, tkaniny aż po badania produktów gotowych do użycia. www.oeko-tex.com
tls_air_system.png

TLS AIR SYSTEM

TLS Air to system zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Chroni wnętrze materaca przed wilgocią hamując rozwój alergenów, grzybów i roztoczy. Zaawansowana technologia systemu opiera się na systemie zbudowanym z sieci teleskopowych szpilek, dzięki której materac reaguje na temperaturę ciała, odprowadza pot, co w rezultacie poprawia komfort snu.
eurolatex_eco_standard.png

EuroLATEX ECO STANDARD

EuroLATEX jest atestem stworzonym przez naukowców z niemieckiego instytutu TFI . Atest określa obciążające granice substancji w naturalnym lateksie, które są nieszkodliwe dla zdrowia. Badania instytutu kontrolują w szczególności zawartość metali ciężkich, nitrozoaminy, pestycydów rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Atest dowodzi, że materiał lateksowy użyty do produkcji materacy gwarantuje zgodność z europejskim standardami i zdrowia i środowiska. www.eurolatex.com
wf4_dry_system.png

WF4 DRY SYSTEM

Certyfikat WF4 Dry System gwarantuje trwałość lateksu oraz jego właściwości antygrzybiczne.W różnych fazach materiał suszony jest zarówno gorącym, jak i zimnym powietrzem w celu oczyszczenia go ze wszelkich substancji lotnych, a także pozostałości wilgoci. Atest gwarantuje świeżość i wytrzymałość materaca lateksowego.
catas.png

MATTRESS DURABILITY

Certyfikat MATTRESS DURABILITY jest jednoznaczny z testem na najwyższą wytrzymałość produktu. Materace z tym certyfikatem zostały w specjalistyczny sposób 30 000 razy poddane naciskowi 100 kilogramowego wałka. Atest daję gwarancję, że produkt został wykonany zgodnie z europejskimi normami i jest niezwykle wytrzymały.
university.png

DEVELOPED IN COLLABORATION WITH UNIVERSITY

Developed in Collaboration with University oznacza, że przy tworzeniu danego materaca współpracowano z Uniwersytetem w Padwie i Lecce. Ekskluzywny certyfikat świadczący o tym, że przy tworzeniu pomagali najlepsi pracownicy badawczy z Europy, w celu poprawy i rozwoju nowych produktów.
lapi.png

LAPI - PROOF REPORT

Certyfikat świadczący o tym, że produkt został zbadany przez prywatne laboratorium LA.PI specjalizującym się w badaniach reakcji na ogień. Postanowienia certyfikatu LAPI - PROOF REPORT to gwarancja zgodności produktu z przepisami przeciwpożarowymi angielskimi (British Standard CRIB 5) oraz włoskimi (Class 1IM).
freshness_test.png

FRESHNESS TEST

Certyfikat FRESHNESS TEST określa jaka ilość ciepła niezbędna jest do wzrostu temperatury danego materiału o 1° oraz utrzymanie jak najdłuższej świeżości materiału w porównaniu do innych tekstyliów dostępnych na rynku.